O nás

Jsme tým zkušených stavebních inženýrů a techniků.

O společnosti

STATIKA, projekční kancelář s.r.o. je společnost, která se zabývá projekční a konzultační činností nosných konstrukcí pozemních a inženýrských staveb především se zaměřením na velké stavební celky a náročné konstrukce.

Počátky společnosti sahají do roku 1991, kdy po odchodu statické skupiny ze Stavoprojektu Liberec byla založena samostatná projekční kancelář se zaměřením na statiku pod vedením Ing. Vladislava Bureše nejprve s právní subjektivitou fyzická osoba a od roku 2008 jako STATIKA, projekční kancelář s.r.o.

Tým zkušených stavebních inženýrů a techniků je schopen řešit rozsáhlé a složité projekty. Standardem projektů je jejich zpracování v BIM, k tomu využíváme software REVIT, ADVANCESTEEL a CADKON.

Za dobu své existence se společnost plně etablovala na českém i mezinárodním trhu jako firma poskytující komplexní služby v oblasti návrhu a posudků nosných konstrukcí staveb jak pro architektonické kanceláře, soukromé subjekty, developery, dodavatele, tak i státní a obecní správu.

Zaměstnanci firmy se podílejí na zajištění výuky odborných předmětů nosných konstrukcí Fakulty architektury Technické univerzity v Liberci.

Pracovní stáž ve společnosti JABLONSKY, AST AND PARTNERS v kanadském Torontu, kde jsme se podíleli na tvorbě statického modelu objektu 151 CITY CENTER s výškou 203 m.

Vedení společnosti

Naši partneři